بیوگرافی علیرضا ربیع مقدم

بیوگرافی علیرضا ربیع مقدم
بیوگرافی علیرضا ربیع مقدم
بیوگرافی علیرضا ربیع مقدم

بیوگرافی علیرضا ربیع مقدم

 

علیرضا ربیع مقدم ، متولد ۳۰ مهر ۱۳۷۰ از شهر اراک

 

آشنایی خود را با کامپیوتر از ۵ سالگی آغاز کرد و از ۸ سالگی علاقه شدیدی به کار با کامپیوتر و نرم افزارهای جانبی و برنامه نویسی همچون : پاسکال ، دلفی و ویژوال بیسیک پیدا کرد و به سمتش کشیده شد که از همان سنین هم علاقه زیادی به دنبال کردن موسیقی ، فیلم و سریال داشت.

 

در کنار رشته های کامپیوتری از سن ۷ سالگی در زمینه های ورزشی (فوتبال و کاراته) فعالیت کرده و در سال ۱۳۸۰ مقام سوم کاراته در بخش کمیته و سبک گوجوریو کاراته را کسب کرده است. کم کم در سن ۱۰ سالگی به طراحی سایت رو آورده که اوایل بصورت تفریحی و بعد از مدتی به شکل جدی تری در این زمینه فعالیت کرد و تا کنون سایتهای نرم افزاری ، موسیقی ، فروشگاهی و سینمایی طراحی و مدیریت کرده که در این میان با برنامه های مختلفی در زمینه تدوین و صداگذاری نیز به شکل جدی کار خود را شروع کرده است.

 

از سن ۱۳ سالگی با نرم افزارهای گرافیک مانند : فتوشاپ کار طراحی و گرافیک را آغاز کرده که تا به حال در زمینه های مختلف طراحی جلد موسیقی و فیلم فعالیت داشته است. بعد از آن با سپری کردن دوره های مدیریت و امنیت سرور لینوکس در زمینه های امنیت شبکه کار کرده است.

 

از سن ۱۴ سالگی چند اختراع در دست ساخت داشت و در همان سن عضو باشگاه دانش پژوهان دانشگاه اراک (استان مرکزی) شد و به دانشگاه را پیدا کرد و به عضویت روباتیک دانشگاه اراک درآمد. چند طرح خود را در زمینه اختراعات الکترونیکی و کامپیوتری به دلیل عدم حمایت و پشتیبانی کنار گذاشت و دیگر ادامه نداد ولی در همان زمان بصورت مستقل بنا به فعالیت در رشته های مختلفی که در آنها سر رشته داشت به شهرهای مختلف کشور از جمله : تهران ، شیراز ، بوشهر برای کار در زمینه های مختلف سفر و در آنجا زندگی کرده است. در همان سال هم با یکی از شرکتهای طراحی و گرافیک در فرانسه شروع به همکاری در زمینه طراحی سایت کرد.

 

علیرضا ربیع مقدم

 

رشته فوتبال را به شکل جدی تا سن ۱۵ سالگی دنبال کرده و عضو دانشگاه آزاد اراک شد که به دلیل فشردگی کارها در زمینه های هنری و کامپیوتری به شکل جدی آن را ادامه نداد. سایتی در زمینه نرم افزار و همچنین پخش موسیقی طراحی و مدیریت کرد که از این طریق با خواننده و نوازندگان داخل و خارج از کشور (ایران) در ارتباط بود و به شکل تخصصی تری در زمینه های موسیقی و صدا (صداگذاری فیلم) فعالیت خود را ادامه داد.

 

طرح دیوار امنیت خود را در سن ۱۶ سالگی به جشنواره خوارزمی ارائه کرد که جزو طرح برتر سال شناخته شد که به دلیل عدم حمایت از دانشگاه و مسئولین مربوطه برای تامین مسائل مالی و سفر خارج از کشور و ارائه آن به شرکت مایکروسافت تا کنون اقدام جدی در این زمینه انجام نداده است و طرح های خود را در زمنیه اختراعات کامپیوتری کنار گذاشته است.

 

در سن ۱۷ سالگی با توجه به پیشینه ای که از قبل در زمینه نرم افزارهای کامپیوتری مختلف همچون : طراحی سایت ، طراحی و گرافیک ، تدوین ، صداگذاری و تصحیح رنگ داشت به سمت و سوی رشته کارگردانی سینما علاقمند شد و در زمینه های مختلف فعالیت خود را به شکل جدی دنبال کرد. بعد از گذراندن تحصیلات دانشگاهی خود در زمینه فناوری اطلاعات ، از سال ۱۳۹۲ در انجمن سینمای جوانان اراک مشغول تحصیل و فراگیری رشته کارگردانی سینما به شکل آکادمیک شد و از همان سال به دستیار کارگردانی و کسب تجربه در صحنه فیلم های سینما و تلویزیون در تهران پرداخت. که در کنار آن در زمین های طراحی پوستر ، دستیار برنامه ریزی ، دستیار تدوین و صداگذاری و همچنین ساخت تیتراژ فعالیت کرده است.

 

علیرضا ربیع مقدم

 

تا کنون در رشته های مختلف وابسته به سینما همچون :

زیبایی شناسی ، نویسندگی ، کارگردانی ، طراحی استوری برد ، طراحی پوستر ، عکاسی ، فیلمبرداری ، فیلمنامه نویسی ، تدوین ، صداگذاری ، جلوه های ویژه بصری و تصحیح رنگ فعالیت کرده و هم اکنون در کنار نویسندگی و کارگردانی برای همکاری با دیگران زمینه طراحی و گرافیک پوستر ، ساخت تیتراژ ، تدوین ، صداگذاری و دستیار کارگردانی فعالیت می کند.

 

اولین فیلم کوتاه خود را با نام سرگیجه در دی ماه ۱۳۹۴ساخت و به جشنواره فیلم سیاتل امریکا راه پیدا کرد و بعد از آن موزیک ویدوی سورنا منتصر با نام شهرزاد که به صورت مستقل و تحت اجازه صاحب اثر سریال شهرزاد تهیه شد را در اسفند ماه ۱۳۹۴ کارگردانی کرده است.

admin

برچسب ها

0 دیدگاه در “بیوگرافی علیرضا ربیع مقدم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ستاد ساماندهی

logo-samandehi

آرشیو

حامیان مالی

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب از سایت کارگردانی در خبرنامه ما عضو شوید

کانال رسمی آپارات کارگردانی

کانال رسمی آپارات کارگردانی