معرفی کتاب – عکاسی و ادبیات

معرفی کتاب عکاسی و ادبیات
معرفی کتاب عکاسی و ادبیات
معرفی کتاب عکاسی و ادبیات

معرفی کتاب – عکاسی و ادبیات : کتاب عکاسی و ادبیات نوشتهٔ فرانسوا برونه با ترجمهٔ محسن بایرام‌نژاد توسط انتشارات «حرفه هنرمند» منتشر شد.

چاپ نخست این کتاب در ۱۹۲ صفحهٔ مصور، قطع رقعی و در شمارگان هزار نسخه به قیمت ۱۵ هزار تومان انتشار یافته است و کلیهٔ علاقه‌مندان در سراسر کشور می‌توانند این کتاب را از فروشگاه محصولات فرهنگی و آموزشی «سایت عکاسی» خریداری و در محل مورد نظرشان دریافت کنند.

فرانسوا برونه ، عضو رسمیِ آکادمی علمی‌فرهنگی فرانسه ، استاد هنر و ادبیاتِ آمریکا در دانشگاه دیدروی پاریس است. او علاوه بر همکاری با نشریات ترنساتلنتیکا، عکاسی (چاپ فرانسه)، اتودز و اَپرچر، نویسندهٔ کتاب‌هایی از جمله «پیدایشِ ایدهٔ عکاسی» (۲۰۰۰) و «معنای عکاسی» (با همکاری، ۲۰۰۸) بوده است.

در بخشی از مقدمهٔ مترجم دربارهٔ کتاب و رویکرد نویسندهٔ آن آمده است : «عکاسی و ادبیات بر اساس علاقهٔ شخصی و با هدف اشاره به جای خالیش در منابع مکتوبِ فارسی‌زبان ترجمه شده است. کتابی با رویکرد تاریخ‌نگارانه که به خاطر اصل مطلب و نوع مطرح شدنش، خوانندهٔ کم‌حوصله را پس نخواهد زد. نویسندهٔ کتاب چنانکه خود نیز هدفش را «تاریخ‌نگاری و نه» تاریخگرایی «عنوان کرده، با دیدی باز، رویکردِ چندوجهی‌نگری به موضوع ارائه داده که برخوردِ اینگونهٔ وی آموزنده است.»

«عکاسی و ادبیات» دومین کتاب ترجمه شده از مجموعه EXPOSURES انتشاراتِ ری‌اکشن است؛ پیش از این کتاب «عکاسی و سینما» نوشته دیوید کمپنی، پیشتر در بهار ۹۲ با ترجمه محسن بایرام‌نژاد توسط نشر «مرکز» انتشار یافته بود.

admin

برچسب ها

0 دیدگاه در “معرفی کتاب – عکاسی و ادبیات”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ستاد ساماندهی

logo-samandehi

آرشیو

حامیان مالی

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب از سایت کارگردانی در خبرنامه ما عضو شوید

کانال رسمی آپارات کارگردانی

کانال رسمی آپارات کارگردانی